Mecz między Rennes i Stade Brestois 29 na stadionie Roazhon Park dnia 2024-04-28 15:05 - 4-5

W niesamowitym widowisku na Roazhon Park drużyny Rennes i Stade Brestois 29 zmierzyły się w ramach 31. kolejki Ligue 1. Mecz, który odbył się 28 kwietnia 2024 roku o godzinie 15:05, przyniósł emocje do samego końca. Ostatecznie to Stade Brestois 29 wyszło zwycięsko z tego starcia, pokonując rywali 5-4 po zaciętym pojedynku, który dostarczył kibicom mnóstwo powodów do radości.

Relacja z przebiegu meczu

Mecz pomiędzy drużynami Rennes a Stade Brestois 29 był prawdziwą uczto dla fanów piłki nożnej. Spotkanie odbyło się na stadionie Roazhon Park w ramach 31. kolejki Ligue 1. Sędzią głównym tego starcia był Jeremie Pignard z Francji.

Od samego początku gospodarze, Rennes, narzucili wysokie tempo gry. Już w 4. minucie meczu prowadzenie objął Arnaud Kalimuendo, asystującemu przy tym Azorowi Matusiwie. Pięć minut później Kalimuendo zdobył kolejnego gola, dając swojej drużynie prowadzenie 2-0.

Goście, Stade Brestois 29, nie zamierzali jednak się poddać. Szybko odpowiedzieli bramką w wykonaniu Steve'a Mounié, zmniejszając wynik do 2-1 jeszcze przed przerwą.

Po zmianie stron to goście objęli inicjatywę. W 48. minucie William Omari doprowadził do wyrównania 2-2, a następnie Martin Satriano i Malamine Camara ustalili wynik na korzyść Stade Brestois 29 na 2-4.

Rennes nie zamierzał się jednak poddać i z niesamowitą determinacją zaczął odrabiać straty. Bramki w 68. i 79. minucie autorstwa Adrien Theate'a oraz Martina Terriera przywróciły nadzieję gospodarzom na pozytywny wynik.

Niestety dla kibiców Rennes, to Stade Brestois 29 wyszedł zwycięsko z tego emocjonującego pojedynku. W doliczonym czasie gry, to Mathias Pereira Lage ustalił wynik na 4-5 na korzyść gości.

Mecz obfitował również w kartki. Gospodarze otrzymali żółte kartki kolejno: Martin Terrier, Azor Matusiwa, Arnaud Kalimuendo oraz Enzo Le Fée. Z kolei jedyną żółtą kartkę dla gości zobaczył Pierre Lees Melou w 75. minucie.