Mecz Stade Brestois 29 kontra Reims, wynik końcowy 1-1

Napięcie było wyczuwalne na Stade Francis-Le Blé, gdzie w czwartkowy wieczór Stade Brestois 29 stanęło w szranki z Reims. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, z obiema bramkami zdobytymi jeszcze przed przerwą. To emocjonujące starcie, które odbyło się w ramach 33. kolejki Ligue 1, dostarczyło kibicom wielu emocji i bynajmniej nie zwiastowało łatwego pojedynku dla żadnej z drużyn.

Stade Brestois 29 - Reims 1-1: Remis na Stade Francis-Le Blé

Mecz pomiędzy Stade Brestois 29 a Reims był prawdziwą emocjonującą potyczką, która odbyła się na Stade Francis-Le Blé w ramach 33. kolejki Ligue 1. Obydwie drużyny zaprezentowały wysoki poziom futbolu, co sprawiło, że kibice byli świadkami zaciętej rywalizacji na boisku. Sędzia główny Jérôme Brisard z Francji odpowiedzialny za przebieg spotkania miał pełnie rąk roboty, a zawodnicy dawali z siebie wszystko, by zdobyć cenne punkty.

Pierwszą bramkę dla gości zdobył M. Munetsi w 25. minucie, pokonując bramkarza gospodarzy po zagraniu J. Ito. Jednak piłkarze Stade Brestois 29 szybko odpowiedzieli, bo już tuż przed przerwą, w 45. minucie, L. Brassier strzałem zaskoczył obrońców i wyrównał wynik na 1-1, asystując K. Lala.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły z determinacją, próbując narzucić swój styl gry. Mimo starań żadna z nich nie zdołała wyjść na prowadzenie, a mecz zakończył się remisem 1-1. Zarówno Stade Brestois 29, jak i Reims mogą być zadowoleni z zdobycia punktu, choć pewnie liczyli na więcej.

W trakcie meczu arbiter pokazał kilka żółtych kartek. Na stronie gospodarzy kartoniki obejrzeli Lilian Brassier w 73. minucie oraz Hugo Magnetti w doliczonym czasie gry. Z kolei w zespole gości kartki otrzymali Amadou Kone (9'), Abdoul Koné (45') oraz Benjamin Stambouli (61').

Należy zaznaczyć, że żadna drużyna nie została ukarana czerwoną kartką w trakcie tego spotkania, co świadczy o dobrej dyscyplinie zawodników obu ekip.

Rezultat 1-1 oznacza, że obie drużyny podzieliły się punktami. Stade Brestois 29 w kolejnych meczach zmierzy się z zespołami Toulouse, Marseille i Rennes, natomiast Reims czeka konfrontacja z jeszcze nieznanymi przeciwnikami.