Stade Brestois 29 vs Clermont Foot, wynik spotkania 3-0

W dniu 3 grudnia 2023 roku odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Stade Brestois 29 i Clermont Foot, w ramach 14. kolejki Ligue 1. Mecz rozegrano na Stade Francis-Le Blé, a zakończył się wynikiem 3-0 na korzyść Stade Brestois 29. Już w pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie 2-0, utrzymując przewagę do ostatniego gwizdka sędziego.

Relacja z meczu Stade Brestois 29 - Clermont Foot

Dzisiejszy mecz pomiędzy Stade Brestois 29 a Clermont Foot odbył się na Stade Francis-Le Blé o godzinie 14:00. Sędzią głównym spotkania był Marc Bollengier. Zespoły rywalizowały w ramach 14. kolejki Ligue 1.

W pierwszej połowie Stade Brestois 29 zaprezentował świetną grę, co zaowocowało dwoma bramkami. R. Del Castillo otworzył wynik w 20. minucie, a Mathias Pereira Lage podwyższył prowadzenie w 34. minucie po asyście S. Mounié. Przerwa zakończyła się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy.

Po wznowieniu gry to ponownie R. Del Castillo wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę w 51. minucie po asyście M. Camara. Clermont Foot nie zdołał odrobić strat, a mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla Stade Brestois 29.

W trakcie meczu arbitrażu dokonano kilku decyzji karanych żółtymi kartkami. Bradley Locko otrzymał żółtą kartkę w drużynie gospodarzy, natomiast w drużynie gości kartkami ukarani zostali Cheick Konate i Mehdi Zeffane.

Nadchodzące mecze dla Stade Brestois 29 to starcia z zespołami Strasbourg, Metz oraz Nantes, natomiast Clermont Foot zmierzy się z Lille oraz Marseille.