Informacje, które pomogą ci zrozumieć kryptowaluty i technologię Blockchain

W dzisiejszych czasach wszyscy mówią o cyfrowych monetach i leżącej u ich podstaw technologii - blockchainie. Oba te terminy są często używane zamiennie, co może być mylące dla kogoś, kto nie jest z nimi zaznajomiony. Te nowe technologie stały się głównym tematem dyskusji w niemal każdej branży. Zarówno inwestorzy, jak i analitycy próbują dowiedzieć się, jak mogą wykorzystać te nowe trendy i czerpać z nich zyski. Aby zrozumieć, czym są kryptowaluty i technologia Blockchain, potrzebujesz przewodnika wprowadzającego, który wyjaśnia rzeczy w prosty sposób, nie stając się zbyt technicznym. Przyjrzyjmy się kilku pomocnym książkom na ten temat, które dadzą ci solidne podstawy w tej szybko rozwijającej się dziedzinie.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta odnosi się do cyfrowej lub wirtualnej waluty, która funkcjonuje jako środek wymiany. Wykorzystuje kryptografię - metodę przechowywania i przesyłania danych w zakodowanym formacie, który jest trudny do zrozumienia i złamania. Kryptowaluty wykorzystują zdecentralizowaną kontrolę w przeciwieństwie do scentralizowanych pieniędzy elektronicznych i centralnych systemów bankowych.

Podczas gdy niektóre kryptowaluty są używane do celów prawnych, inne są wykorzystywane wyłącznie do nielegalnych działań. W przeciwieństwie do konwencjonalnych walut, które są emitowane przez banki centralne, kryptowaluty są produkowane przez ludzi i firmy na całym świecie. Dzięki temu są one odporne na ingerencję i manipulację rządu. Dostępnych jest około 2000 kryptowalut. Większość z nich nie ma żadnej wartości. Spośród nich tylko kilka jest wartych inwestowania.

Co to jest technologia blockchain?

Blockchain to zdecentralizowana księga cyfrowa, która służy do rejestrowania transakcji na wielu komputerach jednocześnie. Wykorzystuje algorytmy, które odpowiadają za walidację i zapisywanie transakcji. Blockchainy wykorzystują kryptografię do zachowania bezpieczeństwa danych, co czyni je bezpiecznymi dla hakerów. Blockchains działają jako rozproszona sieć, w której wszyscy użytkownicy mogą uzyskać dostęp do księgi i zweryfikować transakcje.

Dzięki temu zapis pozostaje przejrzysty dla wszystkich użytkowników. Blockchain to technologia, która jest wykorzystywana do tworzenia kryptowalut. Jednak funkcjonalność tych dwóch jest różna. Kryptowaluta to cyfrowa lub wirtualna waluta, która może być używana do dokonywania płatności lub wysyłania pieniędzy przez internet. Blockchain to zdecentralizowana księga cyfrowa, która służy do rejestrowania transakcji w wielu komputerach w tym samym czasie.