Na stadionie Stadium de Toulouse miało miejsce spotkanie Toulouse kontra Stade Brestois 29 zakończone wynikiem 0-3

W spotkaniu 34. kolejki Ligue 1, rozegranym w niedzielę, 19 maja 2024 roku, na Stadium de Toulouse, gospodarze nie sprostali drużynie Stade Brestois 29. Po bezbramkowej pierwszej połowie, zespół z Brestu zdominował drugą część meczu, triumfując 3-0 i wywożąc komplet punktów. To zwycięstwo umocniło ich pozycję w tabeli, podczas gdy Toulouse musi szukać szans na poprawę w kolejnych meczach.

Dane dotyczące meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Toulouse (Gospodarz) przeciwko Stade Brestois 29 (Goście)

Wynik końcowy: 0-3

Wynik do przerwy: 0-0

Data i godzina meczu: 2024-05-19 19:00

Liga: Ligue 1

Kolejka: 34

Miejsce rozgrywki: Stadium de Toulouse

Sędzia Główny: Jeremie Pignard, Francja

Bramki:

• M. Camara 48' (0-1) K. Doumbia
  • J. Amavi 54' (0-2)
  • K. Lala 90' (0-3) M. Camara

Żółte kartki (Gospodarze):

• Christian Mawissa 53'

Żółte kartki (Goście):

• Mathias Pereira Lage 79'
  • Jordan Amavi 83'

Czerwone kartki (Gospodarze): Brak

Czerwone kartki (Goście): Brak

Relacja z meczu

Stadium de Toulouse wypełniło się po brzegi kibicami, którzy przyszli wspierać swoje drużyny w emocjonującym starciu Ligue 1. Mecz 34. kolejki zapowiadał się niezwykle interesująco, a atmosfera na stadionie była niesamowita.

Od pierwszych minut spotkania obie drużyny prezentowały ofensywną grę, starając się zdobyć przewagę. Toulouse, jako gospodarz, wykazywało większą aktywność, próbując narzucić swoje tempo gry. Pierwsza połowa była pełna emocji, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Kibice z niecierpliwością czekali na rozwój wydarzeń po przerwie.

Drugą połowę z impetem rozpoczęła drużyna Stade Brestois 29. Już w 48. minucie po precyzyjnym podaniu K. Doumbia, M. Camara otworzył wynik spotkania, dając gościom prowadzenie 0-1. Zaskoczona drużyna Toulouse próbowała odpowiedzieć, ale w 53. minucie Christian Mawissa otrzymał żółtą kartkę, co dodatkowo utrudniło sytuację gospodarzy.

Nie minęło dużo czasu, a Stade Brestois 29 podwyższyło prowadzenie. W 54. minucie J. Amavi wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzelił drugą bramkę dla gości, co wywołało euforię wśród kibiców przyjezdnych. Toulouse starało się wrócić do gry, jednak ich wysiłki nie przynosiły oczekiwanego efektu.

W 79. minucie Mathias Pereira Lage został ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie, a kilka minut później, w 83. minucie, żółtą kartkę zobaczył również Jordan Amavi. Stadion de Toulouse wciąż wierzył w odwrócenie losów meczu, ale to Stade Brestois 29 miało ostatnie słowo.

W doliczonym czasie gry, w 90. minucie, K. Lala po asyście M. Camara ustalił wynik spotkania na 0-3, umacniając pewne zwycięstwo gości. Sędzia Jeremie Pignard zakończył mecz, a piłkarze Stade Brestois 29 mogli cieszyć się ze zdobytych trzech punktów.

Był to mecz pełen zwrotów akcji, który dostarczył wielu emocji zarówno kibicom na stadionie, jak i tym przed telewizorami. Stade Brestois 29 zaprezentowało się znakomicie, wykorzystując swoje szanse, podczas gdy Toulouse musi wyciągnąć wnioski z tej porażki przed kolejnymi spotkaniami ligowymi.